Doğal Gelin Makyajı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Doğal makyaj cildin doğal görünümünü ve sadeliğini bozmadan, hafif renk katılan ve kusurların ince ürünler ile kapatılmasına yarayan makyajdır. Günlük hayatta bayanların en fazla tercih ettiği makyaj tarzı olan doğal makyaj birkaç sezondur gelin adaylarının da vazgeçilmezi halinde. Sizlere bu yazımızda doğal gelin makyajı hakkında bilinmesi gerekenlerden bahsedeceğiz.  Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, doğal gelin makyajında en önemli püf noktası fondötendir. Adı üstünde doğal makyaj olduğu için ya hiç fondöten kullanmamalı ya da yapısı ince bir ürün tercih edilmelidir.

Doğal Gelin Makyajı Modelleri

Hayatınızın en özel gününde güzelliğinizi ve duruluğunuzu ön plana çıkarmak istiyorsanız doğal gelin makyajını tercih edebilirsiniz. Bu tarz doğal bir makyaj istiyorsanız kaşlarınızda da doğal bir görünüm yaratmalısınız. Kaşlarınızı mümkün olduğunca kalın bırakmaya, hatta şeklinde büyük sorunlar yoksa doğal hali ile kullanmaya çalışın.

Doğal gelin makyajı yapımı için hiç ürün kullanmayacaksınız diye bir kural yok. Toprak ve nude tonlarını kullanarak gölgeli bir makyaj yapabilirsiniz. Burada amaç doğal duracak, abartı olmayacak bir makyaj uygulamaktır.

Sade makyaj tercih ederken eyeliner uygulamasından kaçmanıza gerek yok. Ten ve dudak makyajınızda doğal tonlar kullanarak gözlerinizi ön plana çıkarmak için ince ya da tercihinize göre kalın bir eyeliner uygulaması da yapabilirsiniz.

Pembe alt tonlu bir cildiniz varsa toprak tonları, pembe ya pudra tonlarında far uygulayabilirsiniz. Doğal gelin makyajı için tercih edebileceğiniz en koyu ruj tonu ise pembe olabilir. Rujunuzu parlatıcı ile tamamlayarak daha şeffaf bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Doğallıktan bahsediyorsak gelin makyajında kullanılabilecek en doğal renklerden birisi de şeftali tonlarıdır. Özellikle fotoğraf çekimleri için şeftali tonlarında far ve ruj kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Hem doğal, hem de gölgeli bir gelin makyajı istiyorum diyorsanız göz kapağınıza füme far ile gölge uygulayabilirsiniz. Füme far ile uygulayacağınız gölge bakışlarınıza derinlik katarken, bir yandan da makyajınızın doğal görünmesini sağlayacaktır.

Renkli gözlere sahip bayanlar için doğal gelin makyajı için öneriler arasında parlak beyaz farlara mutlaka yer vermek gerekir. Özellikle yoğun pigmentli beyaz ya da ten rengi farlar renkli gözlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Gelin adaylarının kirpik kullanma konusundaki isteği ve zevkini göz önünde bulundurarak doğal gelin makyajında kirpik kullanacak bayanlara da bir önerimiz var. Eğer takma kirpik kullanacaksanız yoğun olmayan ya da tek tek yapıştırılan formda kirpikler tercih etmenizi öneririz.