Her Tarzda Siyah Kısa Abiye Elbise Modelleri

Abiye elbise belirlerken, bazı kriterlerimiz olur. Kısa, uzun, kuyruklu, pullu, dantelli, mor, kırmızı gibi daha sayamadığımız birçok özellik ararız. Tabi modelinin yanında renk seçiminde de bayanlar olarak titiz davranırız. Tabi bu renkleri tercih ederken ister istemez gözümüz siyah renkten kendini alamaz. Birçok bayan için siyah farklı anlamlar taşısa da, vazgeçilmezi arasındadır. Her tarzda siyah kısa abiye elbise modelleri seçmek isteyen bayanlarımız varsa onlar için farklı modelleri bir araya getirdik.

Siyah kısa abiye elbise seçerken, iri ve karışık kumaşlardan ziyade daha minimal tarzda , sade olmasına özen gösteriniz. Karışık desenler gözü fazlası ile yorar ve yanlış desen seçimlerinden dolayı beden yapınızı farklı yansıtabilir. Fakat mutlaka desen olsun diyorsanız da küçük ve dikey çizgili olmasına dikkat ediniz.

Siyah kısa abiye elbisenizi seçerken boy kısmına iyi karar vermeniz gerekir. Bu süreçte de bazı kriterleri bilmeli ve ona göre tercih yapmalısınız. Eğer boyunuz kısa ve bacaklarınızın kalın olduğunu düşünüyorsanız, midi kısa elbiseler uygundur. Mini boylar bacaklarınızı ön plana çıkartmasının yanında olduğunuzdan da daha kısa görünmenize neden olur.

Boyunuz uzun ve bacaklarınız zayıf ise mini siyah abiye modelleri size daha uygundur. Altına da şık bir topuklu ayakkabı geceye damga vurmanızı sağlar.

Siyah kısa abiye elbise tercihi yaparken dikkat edeceğiniz bir başka detay ise mekana uygunluğudur. İş yemeği, düğün, sünnet, kına, özel davet, doğum günü gibi zamanlarda mekana göre elbiseniz belirlenmelidir. Düğün sünnet gibi davetlerde daha parıltılı ve dikkat çeken elbiseleri olabilirken, özel davet, iş yemeği gibi katılacağınız katılacağınız davetlere göre sade ama şık bir elbise tercih edebilirsiniz. Bütün bu kıyafetlerinizi ise takılar sayesinde bütünleyebilirsiniz.