Faik Sönmez Sonbahar Kış Koleksiyonu 2016

Faik Sönmez yeni sezon tasarımlarında fazla kilolu hanımları da unutmadı ve 38 bedenden başlayıp 52 bedene kadar parçalar çıkardı. Soft renklerin hakim olduğu koleksiyonda hafif trençkotlar, farklı kesimlerde jean pantolonlar hem gündelik hem gece şıklığa hitap ediyor. Ayrıca denim gömlekler etnik ve payet detayları ile öne çıkarken spor kullanımla birlikte haftasonu içinde bir tercih oluyor.

Faik Sönmez denilince şüphesiz akla zengin beyaz gömlek modelleri geliyor. Büyük bedenden slim fit’e kadar birbirinden şık beyaz gömlekleri ile bayanların beğenisini kazanan markanın yeni sezon parçalarında bel bölgesinde kare form detaylı, boyun hizasında kesik detaylı modeller yer alıyor. Bu geniş gömlek alternatifleri isterseniz ofise giderken isterseniz günlük olarak kullanabilirsiniz.

Faik Sönmez Kış Kolesiyonu ‘nda ekose desenli ve asimetrik kesimli elbiseleri birbirinden şık dantel, işleme ve yer yer deri detaylar ile görüyoruz. Ayrıca yılın trendleri arasında olan püsküllerinde koleksiyonda kullanılarak kıyafetlere hareket kattığını görüyoruz.

Karın bölgesinde yağlanma sorunu olanlar için kurtarıcı nitelikte olan yüksek bel pantolonlar, bol paçalı diz altında biten pantolon modelleri koleksiyonun dikkat çeken parçaları arasında. Örme ve krep kumaş kullanılarak dikilmiş pantolonlar, koleksiyonun içinde bulunan bootie ve çizmeler ile uyum sağlıyor. Ceket şeklindeki yelek Faik Sönmez Sonbahar ve Kış Koleksiyonu ‘nun iddialı parçaları arasında yer alıyor.

Faik Sönmez tasarladığı kıyafetler ile kilolu hanımlara güzel görünmek için 36 beden olmalarına gerek olmadığını söylüyor. İşte sizin için seçtiğimiz parçalar..