Midi Abiye Modelleri

Uzun boylu bayanların en fazla tercih ettiği abiye modelleri arasında yer alan midi abiye modelleri ne uzun, ne de kısa tarzları ile her ortama uyum sağlamaktadır. Midi abiyeler özel gecelerde olduğu gibi günlük davetlerde de abartısız bir şıklık sunmaktadır. Bilhassa hem şıklığı, hem de sadeliği hedeflediğinizde midi abiye tercih edebilirsiniz. Ancak diz altında biten modeli nedeniyle özellikle kısa boylu bayanların midi abiye seçimi konusunda hassas davranması gerekmektedir. Uzun boylu bayanlar için tüm modeller şık bir stil yaratsa da kısa boylu bayanlarda tam diz altında biten midi boy abiyelere yönelmekte fayda vardır.

Düğün, nişan ve söz gibi özel günler için midi abiye tercih edilecekse payetli modellerin ideal bir seçim olacağını söyleyebiliriz. Payetli abiye modelleri yeni sezonda en beğenilen abiyeler arasında ilk sıralarda yer alacak.

Belinizin inceliğini vurgulamak istiyorsanız payetli ve dar kesim abiye tercih edebilirsiniz. Özellikle bel kısmında kemer bulunan midi abiyeler bacak boyunu daha uzun gösterdiği için kısa boylu bayanlar içinde uygun bir seçim olacaktır.

Basen bölgesinde fazlalıkları olanlar için dize kadar dar, diz altından itibaren bol şekilde detaylandırılmış midi abiye tercih etmekte fayda var. Bu şekilde basenlerinizin göze çarpmasını engelleyebilirsiniz.

Özel gecelerde şıklığınızı ön plana çıkarmak isteyenlerdenseniz dantelli ve eteği bol kesim midi abiye modeli tercih edebilirsiniz. Püskül ve dantel detaylarının yer aldığı abiye modellerinin bu sezon oldukça trend olduğunu belirtmekte fayda var.

Sade, ama bir o kadar da ilgi çekici bir stil oluşturmak istiyorsanız düz ve bilekten hafif yukarıda midi abiye modeli tercih edebilirsiniz. Özellikle V yaka düz midi abiyelerle dilediğiniz ortamda şık bir stil elde etmeyi başarabilirsiniz.

Dantel modası hız kesmeden devam ederken midi abiye seçiminde bu detayı göz önünde bulundurabilirsiniz. Seçtiğiniz abiyenin modeli ne olursa olsun dantelli bir model tercih ediyorsanız şıklığınızla her ortamda göz kamaştırabilirsiniz.

Midi abiye seçimi ile günlük yaşamda tarz sahibi görünmek isteyenlerdenseniz mümkün olduğunca tek renk ve sade bir şıklığa yönelin. Günlük abiye seçerken abartılı ve taşlı modellerden uzak durmakta fayda vardır.

Abiyenizin farklı detaylar ile göze çarpmasını isteyenlerdenseniz sade şıklığınız İspanyol kol midi abiye ile ortaya çıkarabilirsiniz. İspanyol kol detayının son yıllarda en beğenile modeller arasında yer aldığı görülmektedir.