Taşlı Abiye Modelleri

Taşlı abiye modelleri

     Abiye dediğimizde aklımıza ilk gelen elbette ki taşlı abiye elbiselerdir. Düğün,nişan davet,mezuniyet gibi özel organizasyonların tercih edilen  vazgeçilmez tek kıyafetleri taşlı abiye modelleridir. Her kesime her zevke ve her yaşa hitap eden abiye modellerinde ürün seçmekte hiç zorlanmazsınız. Çok çeşitli seçeneklerle özel gecelerinizin gözdesi olmanıza yardımcı olacak taşlı abiye modellerinden biraz bahsedecek olursak; öncelikle abiye seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken en önemli konu vücut tipinizdir. Uzun abiye kıyafetler vücudumuzun hatalarını önemli ölçüde kapatır. Yine burada üzerindeki taş, pul, payet, tül ve şifon gibi detaylar da şıklığınızı ön plana çıkarır.

   Bu sezon karşımıza genellikle uzun etek olarak çıkan abiye kıyafetlerin büyük çoğunluğu balık etekle tamamlanmıştır. Uzun taşlı abiye modellerinde straplez olarak başlayan kıyafetlerin göğüs kısmı taşlarla hareketlendirilip belden alt tarafı rahat etek olup göğüs kısmındaki şatafata inat tül ya da şifonla sadeleştirilmiştir. Bu şekilde tasarlanan abiye kıyafetin tek amacı gözü yormadan doldurmaktır. Abiye kıyafette de sadelikten yana olan hanımların bu şekilde tasarlanan modellere göz atmadan alışveriş yapmamalarını tavsiye ederiz.

   Son moda taşlı abiye modelleri sadece uzun ve balık kesimden ibaret değildir. Küçük hanımların daha çok tercih ettiği mini taşlı abiye elbiseler de gecenizin yıldızı olacak şıklıkta tasarlanmıştır. Genel itibariyle yine göğüs kısmı taşlarla desteklenip etek kısmı asimetrik kesim tüllerle elbiseye genç bir heyecan katmıştır. Gerek düğün nişan gibi toplu organizasyonlarınızda gerekse kişiye özel gecelerinizde çok çeşitli taşlı abiye modellerinden zevkinize hitap eden tarzı bulup dikkatleri kolaylıkla üzerinizde toplayabilirsiniz.

    Son olarak, özel bir geceye davetli iseniz ve tercihiniz kesinlikle pırıltılı taşlı abiye modeli olacaksa şayet size küçük bir tüyo verelim. Rengi modeli ne olursa olsun eğer çok pırıltılı ve yoğun taşlarla ve pullarla işlenmiş bir abiye modeli seçtiyseniz kendinize ayakkabınız ve çantanız mutlaka mat renklerde olmalıdır.Takı olarak da kullanacağınız aksesuarlar tek renk olursa elbisenizin içinde boğulmamış olursunuz. Böylelikle zıtlığın verdiği zarafetle tüm bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz.Yine aynı şekilde makyajınızı donuk bir rujla tamamlayıp gecenin gözdesi olmaya hazırsınızdır. Fakat sadelikten ödün vermeyen bir yapınız varsa, tercihiniz tek ve donuk renk bir taşlı abiye modeliyse onu da pırıltılı ayakkabılar, abiyenin kesimine uygun düşecek şekilde kombin edilmiş ağır takılar ve yine taşlı zincirli bir çantayla kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz. Tabii bu arada makyajımızı simli bir parlatıcıyla bitirmeyi unutmuyoruz.

   Bu küçük detaylardan sonra artık geceye tamamen hazırsınız. Umarım önerilerimiz kararsızlığınıza bir nebze de olsa ışık tutmuştur. Gecenizin güzel geçmesi umuduyla  iyi eğlenceler dileriz.