Modern Abiye, Güpürlü Abiye

Modern Abiye

Modern abiye elbiselerde çizgiler daha farklı ve alışılageldik elbise tasarımlarından daha değişiktir. Modern abiyeerde yer alan renkler genellikle dikkat çekici değildir. Bunun nedeni elbiselerin modelleriyle ön plana çıkmasıdır.

Modern elbise tasarımlarında daha çok dikkat çekici kesimler yer alır. Modellerin etek uçlarında, dekolte bölgelerinde ve askı detaylarında yer alan ayrıntılar dünya moda anlayışına uygun olarak tasarlanmıştır. İnci detaylı askılardan ip detaylı askılara kadar birçok askı çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca tek omuz detayları bilinenin aksine daha gösterişlidir. Tek omuz detaylarında genellikle dantel ayrıntılar yer alır. Modern abiye elbise tasarımlarının içinde bant elbiseler en sık kullanılan elbise türlerindendir. Bant elbiselerde renkler gri ve füme tarzı olup modelleriyle dikkat çeken elbise türleri içinde yer alır. Modern görünümlü abiye elbiselerde tül etekten meydana gelen prenses elbise görünümlü abiyelerde yer almaktadır.

Orjinal kesimlerden meydana gelen modern abiye türleri daha çok moda haftalarında alıcılara tanıtılır. Kimi zaman omuz detayıyla dikkat çeken değişik bir elbise tarzı sizi kendine aşık edebilir. Kuyruğu çok uzun olan fakat arkada toplanmış olan bazı modern abiyeler değişik tarzınızı elbiseyle birlikte ortaya çıkarmanızı sağlayacak. Modern abiyelerde çizgiler daha çok kesimle ilgilidir. Kat kat kumaşların göğüs hizasında toplanarak aklınıza gelmeyecek tarzda şekillendirildiğini görebilirsiniz. Giymeye alışık olmadığınız modern elbiselerin fiziğinizle ne derece örtüşeceğini bilemezsiniz. Bunun için yeni sezon modellerine göz gezdirerek üzerinizde görmeyi deneyin.

Güpürlü Abiye Modelleri
Güpürlü abiye modellerinde elbiselerin bir kısmında yada tamamında güpür kumaşlar kullanılır. Güpür elbiselere daha çok zarafet kazandırmak amacıyla kullanılan estetik ayrıntılardan biridir. Kollarda kullanıldığında kolları daha çekici gösteren güpürler vücut bölgesinde kullanıldığında nostaljik bir hava verir. Güpür abiye elbise tasarımlarında kısa modeller kullanıldığı gibi uzun modellerde kullanılmaktadır. Kısa güpür detaylı elbiseler genellikle dar ve çekici hatlarıyla karşımıza çıkar. Uzun güpürlü elbiselerde ise yerlere kadar uzanan elbise tasarımları bulunmaktadır. Uzun kollu elbiselerin yaka kısmı kapalı fakat sırt kısmında dikkat çekici bir dekolte yer alır. Kollarda kalın askı kullanılan güpür elbiseler ise genellikle mini elbise türlerinden oluşmaktadır.
Güpürlü abiye modellerinde etek kısmı mini olan fakat üzerinde uzun bir güpür detatı olan abiye elbiselerde bulunmaktadır. Bu elbiseler genellikle kırmızı yada siyah renktedir. Bacaklarınızı ortaya çıkaran bu güpürlü elbise modellerinde dekolte başka bir yerden verilmez. Bunun yanında kayık yakadan meydana gelen güpürlü elbiselerde ise yine yarım kol detayı kullanılır ve son derece şık görünür.

Genç kadınlar arasında daha çok rağbet gören mini güpürlü abiye modelleri beyaz ve siyah gibi çok farklı renk tonlarından meydana gelmektedir. Güpür detaya sahip olan bu elbiselerin bel kısımları kimi zaman incilerle süslenir. Bazı modelleride ise bel kısmında kalın kurdela kullanılarak farklı bir tarz yaratılır.