Payetli Abiye Modelleri

Abiye modelleri özel gün ve davetler için oldukça tercih edilen en şık kıyafetlerden bir tanesidir. Abiye elbiseler ise davetlerin yanı sıra özel günlerde en fazla tercih edilen giysilerdendir. Abiye elbise modelleri bakımından son dönemde moda sayfalarında ve online mağazalarda rağbet gören ürünler payet detaylı abiye ve elbise modelleri olmakta.

Payetli elbiseler açık ve anlaşılır anlamı ile pul işlemeli ve detaylandırmalara sahip elbiseler olmakta. Elbise modelleri genellikle şıkır şıkır bir kombin oluşturacağından genç bayanlarca daha fazla tercih edilmesinin yanı sıra sade ve zarif modelleri orta yaşlı bayanlar için birebir tercihler arasında yer almaktadır.

Uzun ve kısa payetli abiye elbise modellerini tercihte bulunabilirsiniz. Payetli elbise modellerinde dikkatleri çeken bir diğer modelde kısa uzun kuyruklu payetli abiye modelleri olmakta. Bu modeller asimetrik kesimlerde tasarlanmış olup şık bir ambians oluşturmanıza katkı sağlamaktadır.

Hem tesettürlü bayanlar için hem de tesettürsüz bayanlar için birbirinden şık payetli elbise modelleri bulabilmeniz mümkün.

Payetli elbise modellerinde tercih edilen elbise yapısının tasarımına oldukça özen gösterilmeli Kolsuz payetli abiye modeli seçen bayanlar omuz yapısı fazla kaba olmayacak şekilde çok kalkık omuzlar yerine daha aşağıdan olan hafif çıkıntılı omuz yapısına sahip olmalıdır. Kaba ve geniş omuz yapısına sahip bayanlar ise kısa kollu, V yaka dekolteli modelleri tercih edebilir.

Payetli abiye ve elbise modellerinde uzun olan seçenekler tercih edildiğinde çoğunlukla balık etek abiye modeli karşımıza çıkmakta. Bayanlarda oldukça rağbet gören bu tercih için ise en asil ve şık duran rengin bordo olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle açık ten rengine sahip bayanlar yarım sırt dekolteli bordo renkli abiye modelini tercih ederek oldukça şık ve ihtişamlı bir görünüme sahip olabilirler.

Payetli elbise modellerinde ön plana çıkan bir diğer model ise Şifon işlemeli payet abiye elbiseler olmakta. Bu model abiye elbiseler hemen hemen her alanda karşılaşmakta olduğumuz modellerdendir. Payetli abiye modellerinde kırmızı, pembe, siyah, lacivert, bordo ve benzeri renk tonlamaları çoğunluk olarak tercih edilen renklerdir.