Siyah Abiye Modelleri

Abiye modeller içerisinde en vazgeçilmez olanı ve her bayanın gardrobunda bulunanı şüphesiz siyah abiye modelleri. Uzun, mini, straplez, dar, geniş, askılı aklınıza gelebilecek her formu bulunan ve her tarza uyum sağlayan siyah abiyeler özel gecelerin kurtarıcı parçaları olurken kadınlara asil bir duruşta katıyor.

Modası hiç geçmeyen ve ne giyeceğine karar veremeyenlerin imdadına yetişen siyah abiyelerin özellikle dökümlü olmayan formda olanlarını herzaman rahatlıkla kullanabilirsiniz. Abiye elbise seçerken vücut tipiniz, kilonuz ve boyunuzla uyumlu olan parçaları kullanmaya özen göstermelisiniz. Özellikle kilo probleminiz varsa siyah abiye elbise sizin için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Ne giyeceğini bir türlü bulamayan kilolu bayanlar için dökümlü ayağa kadar uzanan siyah abiye elbiseler hem ince hem uzun görünmelerini sağlayacaktır.

İnce bele sahip bir bayansanız omuzun vatka detayı olan abiye elbiseler ile boynunuza takacağınız kolye harika bir uyum sağlayacaktır. Ayrıca siyah abiyelerde göğüs bölgesinde taş işlemeler olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bel kısmı sade olan modelleri seçebileceğiniz gibi drape ve fırfırlardan uzak durmanız yerinde olacaktır.

Bel çevrenizde bölgesel fazlalıklarınız varsa belden aşağıya doğru genişleyen siyah abiye modeli sizi daha iyi gösterecektir. Ayrıca göbeğinizi örtmek için mutlaka korse kullanmalısınız. Siyah, payetsiz dökümlü bir elbise göbeğinizi kapatacaktır. Ayrıca siyah abiyeleri kendinizden eklemeler yaparakta kullanabilirsiniz. Örneğin gümüş broşlar yada dikkat çeken aksesuarlar kullanabilirsiniz.