Yazlık Abiye Elbiseler ve Düğün Abiyeleri

Yazlık abiye modelleri

Yazlık abiye elbiselerde ki en belirgin ayrıntılardan biri de; ince askılardır. İnce askılardan ve straplez detaylardan meydana gelen yazlık elbiseler genellikle pastel renk tonlarından oluşur. Hafif kumaşlar ve dökümlü modeller yazlık abiye tasarımlarının belli başlı özelliklerindendir. Yazlık abiye elbiselerde işlemelere sıklıkşa rastlanır. Özellikle pul ve payet işlemeler dökümlü abiye elbiselerde kullanılır. İç gösteren transparan özellikli elbiselerde yaz mevsiminde giyilir. Sırt,omuz ve göğüs dekolteli elbiseler yaz günlerinde giyilem abiye elbise çeşitlerinin ayrıntıları arasında yer alır. Yaz mevsimine hakim olan renklerin başında kırmızı, pembe ve beyaz gelir.
Yazlık abiye elbise tasarımlarında kullanılan modellerden straplez olan tasarımlar omuzları açıkta bıraktığı için daha çok tercih edilir. Omuz süslemeli ve taşlarla işlemeli olan elbise türleri yazlık abiye çeşitlerini çok daha şık hale getirir.Sezonun yazlık abiye modelleri arasında tasarımları ile dikkat çeken ince askılar omuzları daha zarif gösterecek. Bu elbiseleri çıkarılabilen askıları ile straplez olarak kullanmanız da mümkün. Straplez elbiselerinizi istediğiniz zaman ince askılarını takarak da kullanabileceksiniz. Yeni sezonda kalın askılı elbiselere veda etmenin vakti geldi.

 

Çiçekli abiye elbise modellerinin trendleri yeni sezonda da devam ediyor. Çiçekli abiyeler daha çok büyük çiçeklerden meydana gelen abiye türlerini kapsıyor. Şifon ayrıntılara sahip olan bu abiyelerde fırfırlı etek modelleri daha çok kullanılıyor. Kalın askılardan oluşan şifon yazlık elbise modelinizi uygun ayakkabı ve aksesuarlarla bir arada kullandığınızda ne kadar şık olduğunuzu göreceksiniz.

 

Düğün için abiyeler

Düğün için üretilen abiye modellerinde gösterişli detaylar ve parlak ayrıntılar yer alır. Taşlar, simler, pullar ve çeşitli metal aksesuarlar düğün abiyelerinin en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Düğün abiye elbiseleri genelde uzun eteklerden meydana gelir. Kuyruk detaylı düğün elbiseleri balık etek kesimindedir. Balık etek olan elbiselerin haricinde ayak bileklerine kadar uzanan ve simlerden meydana gelen düğün abiye çeşitleri de bulunmaktadır.

Düğünde giyilen abiyelere bir diğer örnekte; dantelli abiyelerdir. Kısa ve uzun modelleri olan dantelli elbiselerin daha çok dar kesimleri kullanılır. Uzun ve kısa detaylı dantel elbiselerde geniş kesim etek detayı hoş görünmez. Bu nedenle dar etek kesimi daha uygundur. Düğün için abiye tasarımları arasında göğüs kısmına yapışan askısız elbise türleri de bulunmaktadır. Belirgin renklerden meydana gelen bu elbiselerin göğüs kısmı taşlarla işlenerek modern hali güçlendirilir. Düğün elbiselerinde kullanılan mini elbise çeşitleri de yaş grubu daha aşağılarda olan kişiler tarafından tercih edilir. Düğün için abiyeler dikkat çekici görünümlerinin yanı sıra renkleriyle de mevsime uygun bir görünüş sergilerler. Yaz aylarında beyaz, kremi pembe ve mavi gibi düğün elbiseleri seçilirken; kış aylarında daha çok siyah ve lacivert gibi düğün elbise renkleri tercih edilir.

Düğünde giyeceğiniz abiye çeşitlerinde renk ve desen farklılıkları arıyorsanız; sezonun en iddialı modellerine markaların yeni kataloglarını inceleyerek karar verebilirsiniz.