Yeşil Abiye Modelleri

Kadınların gösterişi ve abartıyı sevmesiyle birlikte özellikle düğünlerde veya balo, kokteyl veya mezuniyet törenleri gibi önemli yerlerde giydikleri kıyafet de genelde abiye olmaktadır. Bu tür yerlerde giyilen abiyelerin tarzı kadar rengi de önemlidir. Özellikle ten rengine iyi gidecek renkteki abiyeleri tercih etmeye özen gösteren birçok kadın yeşil abiye modellerini tercih etmektedir. Yeşilin birçok tonunun kullanıldığı abiye modellerinde en çok beğenilenler ise tüllü abiye modelleri ve drapeli abiye modelleridir.

Tüllü abiye modelleri

Etek kısmının daha geniş ve havalı olmasını isteyen kadınların tercihi olan tüllü abiye modelleri size kendinizi oldukça havalı ve hafif hissettirecektir. Özellikle toz yeşilindeki tonların kullanıldığı bu tür abiyelerde yeşilin ağır tonları kullanılmamaya çalışılmaktadır. Kendisinin yeterince havalı olduğu yeterli olduğu için, daha hafif ve uçuk renklerdeki yeşil tonları kullanılmaktadır. Tüllü yeşil abiye modellerinin üst kısmında da tül detayları kullanılarak eşsiz bir görünüm oluşturulmaktadır. Takılarınız ve ayakkabılarınız ile tamamlayacağınız bu abiyeler sizin için doğru tercih olacaktır.

Drapeli abiye modelleri

Birçok abiyede sıklıkla kullanılan drape, kadınları çok daha zarif gösteren bir detaydır. Özellikle zümrüt yeşili ve koyu yeşil tonlarında şıklığını daha da ön plana çıkartan bu abiyeler genellikle göğüs kısmının altından ahenkli bir şekilde buruşarak inmektedir. Bazı abiyelerde kalça sokumundan sonra buruşarak inerken bazılarında ise omuzdan bir detay ile bu şekilde inmektedir. Tüm kullanıldığı yerlerde oldukça zarif buran drape abiyeler kadınların severek tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır.