Gamze Polat Abiye Modelleri

 Moda kavramı 1900’lü yıllarda başlamıştır. İnsanoğlu güzel, çekici olmayı, kişiliğini ve stilini giydiği şeylerle belirtme ihtiyacını moda ile karşılar. Bu sezonunda en trend modasını Gamze Polat’ın çizimlerinde bulabiliriz. En ilkel hale dönecek olursak, ilk başlarda korunma ve örtünme amacıyla giydiklerimizin bizde uyandırdığı farklı giyinme isteği ile aslında en eski çağlardan bu yana modanın var olduğunu söyleyebiliriz. Moda günümüzde toplumlar arası farklılık gösterir. Doğu, batı ülkeleri ve kuzey, güney ülkeleri arasındaki kültür farklılıkları ve toplumsal değerlerin değiştiğini göz önünde bulundurursak moda da doğrudan değişecektir. Modayı takip edenler çoğunlukta bayanlardır. Ülkeler arasındaki fark ise en basitinden dinle başlar. Avrupalı Hristiyan bir bayanla, Arap Müslüman bir bayanın giyim tarzının aynı olmasını bekleyemeyiz. Çünkü Müslümanlığı yaşayışına yansıtan bir bayan tesettürlüdür. Bazen modayı sadece din ve ülkeler ayırmaz. Modayı her yönden açık bırakan en temel unsur insandır. İnsanlar kopyalanmamıştır. Çeşit çeşit olduğumuzu varsayarsak modada çeşitlilik gösterir. Kimisi her yıl modayı takip edip en son çıkan kıyafet, ayakkabı, çanta, saç, tırnak, aksesuar, hatta davranışa kadar sahip olmak isterken, kimisi de kendine yakışanı moda olarak kabul eder.

Modanın kalbini oluşturan tasarımcılar bizler için çok değerlidir. Değerli Moda Tasarımcımız Gamze Polat bu sezon tasarladığı tesettürlü abiye modelleriyle çok konuşuldu. Yaza damgasını vuran tül kumaş ve pastel tonlarla tasarladığı abiyelerin satışı oldukça fazlaydı. Tül kumaş üzerindeki işlemeler ve renk koordinasyonuyla başarılı bir iş çıkaran tasarımcımız, tesettürlü bayanlarımızdan tam puan aldı.  Abiye modellerini kategorize edelim ve hangi bayanların nasıl abiyeler tercih etmeleri gerektiği hakkında konuşalım.

 Desenli Abiye Modelleri

Düğün ve özel günlerde tüm dikkatleri üzerine çekmek isteyen, bu yılın modasını yakalamış her bayan, seçeceği modelle göz doldurmak ister. Gamze Polat abiye gruplarından seçeceğiniz desenli modeller sizin göz kamaştırmanıza yetecektir. Seçilecek modellerin her biri yeni sezonun en trend modellerinden biri olduğunu bilmek, her kadını mutlu eder. Fakat şunu unutmamak gerekir ki giyim sadece zevke hitap etmez. Kişinin kendini tanıması ve yakışanını bulması önemlidir. Desenli abiye türlerini daha çok zayıf bayanların tercih etmesi gerekmektedir. Bölgesel kilo sorunu olan bayanlarda bu modeller olduğundan daha büyük, kaba ve iri gösterecektir. Zayıf bayanlarıysa biraz daha toplu ve hoş gösterecektir. Desenlerin büyüklük ve küçüklük ayarlarını ise ünlü modacı Gamze Polat’ın abiye modellerinde en uygun biçimde oluşturulmuştur. Kıyafetlerin her bedeni bulunsa da modacı, kişilere özel tasarım çalışması yapar gibi her modeli ayrı gibi işlemiştir.

Dantel Balık Abiye Modelleri

Yeni sezonun en çok satan modelleri arasında olan dantel balık abiye modelleri, davetlerde, okul mezuniyetlerinde tercih edilen bir modeldir. Kıvrımlı kesimiyle dikkat çeken yılın modası olan balık abiye, her renk seçeneği ve Gamze Polat imzasıyla vitrinlerdeki yerini almıştır. Balık abiye modelini zayıf ve orta kilolu bayanların tercih etmesi gerekir. Bu modeli her vücut, her bayan taşıyamaz. Giyerken modanın kalbine inmeli ve o güzel silüeti ortaya çıkarmalıdır. Belki de moda en başta bir elbiseyi taşımakla başlar. Dantelli balık abiye modelinin rengini belirlemek en önemli ayrıntıdır. Çizilip uygulama renklerinin belirlenmesi inceliği ile modele en yakışın renk seçenekleri belirlenir ve moda severin önüne çıkarılır. Dantel her zaman zarifliğin bir göstergesidir. Kollardaki küçük ayrıntılar ya da bel kısmına konan dantel elbiseyi nezihleştirir.  Gamze Polat’ın masal elbise modelinde de ayrıntılar dikkat çekmektedir. Zarif bir görüntü sağlayan masal elbise, sizi davetlerde bir masal prensesi gibi durmanızı ve dikkatleri üstünüze çekmenizi sağlayacaktır.

Pullu Abiye Modelleri

Pullu tesettür abiyelerden bahsetmek gerekirse,  pullu işlemeler elbisenin ön veya arka bölümlerinde ise elbise nezih durmaktadır. Gamze Polat’ta bu düşüncesini yeni sezon ürünlerinde, pullu kıyafetlerin tasarlanmasında kullanmıştır.  Bunların yanında göze gelen diğer modellerse simli, nakışlı ve ceketli modellerdir. Tesettürlü abiye modellerinde renk seçenekleri fazla olmalıdır. Çünkü farklı renklerde, farklı modellerde çeşidi bol tesettür modelleri vardır, bu modellere uygun abiyeler ne kadar çok tasarlanırsa o kadar çok müşteri memnuniyeti artar. Abiye sektöründe ne kadar çok kreasyon o kadar çok model anlamını taşır buda piyasaya sürümünde oldukça fazla rövaşta olmasını ve adını duyurması anlamını taşır. Gecede pişti olmama mücadelesi veren bayanlarımız için çok çeşit tasarılar sunulmaktadır. Bunun en güzel örneklerini de modacı Gamze Polat’ın kreasyonunda görmek mümkündür.

Sunmuş olduğu abiye modelleriyle adı günden güne büyüyen modacımızın bir sonraki sezon için tasarlamış olduğu kıyafetler hakkında konuşalım. Renk Kombinasyonlarından siyahlar, mavinin her tonu, yeşilin her tonu, kırmızının en sıcak tonlarından oluşacak yeni bir kreasyonla karşımıza çıkacağının sinyallerini verdi. Tesettürlü bayanlarımız içinde güzel kombin ve tasarılarla yeni sezonu hazırlamakta ve şıklık yarışına yeni bir bayrak açmış olmaktayız. Gamze Polat Miray elbise modelinden de bahsetmek gerekirse yeni sezonun göze hitap eden en gözde modellerinden biridir. Her türlü bayanın rahatlıkla tercih edebileceği ve her renk seçeneğini rahatlıkla bulabileceği trend model en çok satanlar listesinde yerini almıştır. Sizde yeni trend abiye modellerinden birine sahip olmak istiyorsanız, bu modele muhakkak bakın. Şıklık yarışında modanın kalbini yakalamak Gamze Polat’ın modellerinden geçmektedir.