Gelin Başı Modelini Seçmekte Zorlanıyor Musunuz?

Her genç kızın çocukluktan beri hayalini kurduğu düğün günleri gelip çattığında uzun süren araştırmalar sonunda en fazla beğendikleri parçaları tercih etmiş bulunurlar. Oldukça eğlenceli oluşunun yanı sıra bir o kadar da stresli geçen bu süreç düğün gecesi yorgunlukla unutulmaktadır. Ancak her ne kadar 3 ya da 4 saatlik bir organizasyon olsa da bayanların güzelliklerini en fazla etkileyen gelin başı modeli seçiminde özenli davranılması gerekir.

Yüz hatlarınıza uygun olan modeli belirlemekte zorlanılabilir. Saçlarınız uzunsa bu durumda tercihinizi dağınık topuz gelin başı modelinden yana kullanabilirsiniz. Uzun saçlı bayanların yaptığı en büyük hatalardan biri de düğün günlerinde oynayıp terleyeceklerini hesap etmemeleri ve bu nedenle saçlarını açık bırakmalarıdır. Eğer az hareketli iseniz bu durumda maşalı gelin başı saç modelini tercih edebilirsiniz.

Kısa saçlı bayanların da saçlarını uzun gösterecek olan dağınık gelin başı saç modelini seçmeleri yerinde olacaktır. Onların uzun saçlı bayanlara nazaran düğün günü daha özgür ve rahat hareket edebilmeleri daha kolay olur.