Kır Düğünü İçin Saç Modelleri

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte düğün telaşları da artmaya başladı. Güneşli yaz günleri için son yıllarda birçok çiftin seçimi olan kır düğünleri git gide popülerlik kazandı. Doğallığın ve rahatlığın ön plana çıktığı kır düğünlerinde gelinlik seçiminden makyaja, saç modelinden ayakkabı detayına kadar her konuda konsepte uygun seçimler yapmak gerekiyor. Sizlere kır düğünü için saç modelleri arasından seçtiğimiz birkaç öneriyi sunarak işinizi biraz da olsa kolaylaştıralım istedim. Düğün konseptinizi göz önünde bulundurarak en beğendiğiniz modeli seçebilirsiniz.

Kır düğünü ve saç modelinden bahsedince akla ilk olarak kır düğünlerinin vazgeçilmezi olan çiçekli taçlar geliyor. Ne tarz bir mekanda olursa olsun kır düğünü için çiçekli taç kullanarak konsepte uyum sağlayabilirsiniz. Çiçekli tacınız ile gelin çiçeğinizin aynı modelde olmasına özen göstermenizi öneririz.

Saçlarınızı yana doğru bukleler yaptırarak çiçekli tacınızı da saçınızın yoğun olduğu kısma denk getirebilirsiniz. Yana doğru açık gelin saçı modelleri kır düğünlerinde hem tarz, hem de rahat bir seçim olacaktır.

Kır düğünü deyince akla sadece yeşillik alanlar gelmemeli. Açık alanda yapılan çok şık mekanlar da mevcut. Bu tarz mekanlara uygun kır düğünü saç modeli arıyorsanız örgülü dağınık topuz tercih edebilirsiniz. Örgülü dağınık topuzlar kır mekanları için ideal seçimler arasında yer alır.

Saç modeli konusunda karar vermenin en kolay olduğu konsept kır düğünleridir. Öyle ki saçımı da makyajımı da kendim yaparım demekten korkmamanız dahi gerekir. Saçlarınızı bukleler halinde yana doğru örerek başınıza yapraklı bir taç kondurduğunuzda hem şık, hem de oldukça tarz bir kır düğünü gelini olabilirsiniz.

Dağınık topuz ve örgü modelinde kullanacağınız çiçekli aksesuarlar kır düğünü için oldukça hoş bir görünüm sağlayacaktır. Örgülerinizin arasına tekli çiçekler yerleştirerek saç modelinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Sade ve duru bir güzelliğe sahip olmak isteyenlerdenseniz, özellikle de saçlarınızın abartılı olmasını istemiyorsanız yana doğru örgü yaparak hafifçe örgüleri açabilirsiniz. Bu tarz salaş bir örgü kır düğünü konsepti için mükemmel şıklık yaratacaktır.

Kır düğününüz için gelinlik yerine salaş bir elbise seçimi yaptıysanız ideal saç modeliniz de salaş ve dağınık saçlardır. Aslında saçlarınızı doğal halinde bırakarak sadece çiçekli bir taç takmanız dahi yeterli olacaktır.

Sadece gündüzleri değil, akşam konsepti içinde kır düğünü saç modeline ihtiyaç duyulabilmektedir. Düğününüz akşam olacaksa kır mekanına uyum sağlamak için saçlarınızı açık ve maşalı bir modelle tamamlayabilirsiniz. Kır düğünü için saç modeli seçerken konsept kadar zevklerinizi de ön planda tutmanızı öneririz.