At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

Gelin adayları için son dönemin trend saç modellerinden bir tanesi de at kuyruğu gelin saçı modelleri olmakta. Oldukça şık ve sadelikle beraber zarafetin gün yüzüne çıktığı bu saç modelleri sade ve dantel detaylı bir gelinlik modeli ile bütünleştiğinde kusursuz bir betimleme sağlanmakta.

Genellikle sade bir saç toplama tekniği ile oluşturulan saç modelleri bunun yanı sıra farklı objeler ve aksesuarlar ile bütünleştirilerek daha modern bir sunum hazırlamakta.
Bu tarz objelere gelin tacı modelleri arasında yer alan küçük çiçekli taçları örnek olarak verebiliriz. Önce toplanıp ardından da dalgalı olacak şekilde buklelendirilen saç modelinin üzerine kondurulmuş çiçekli taç modelleri çok şık bir seçim olmakta.

At kuyruğu saç modelini tercih eden gelin adaylarımız gelinlik bakımından ayrıntı ve dekoltenin sırt kısmında hakim olmasını tercih etmelidir. Sırt dekolteli gelinlik modellerinde transparan detaylı gelinlik modellerini tercih edebileceğiniz gibi çok uzun olmayan bir dekolte yapısı ile yarı açık modelli sırt dekoltesine sahip gelinlik modellerini de seçebilme imkanına sahip olmaktayız. At kuyruğu gelin saçı modelleri farklı farklı uygulamalar ile çeşitlendirilmektedir.

Dalgalı at kuyruğu modeli:
Sadece sırt dekoltesine sahip lakin sırt kısmında çok fazla işleme bulunmayan modellerde uygulanan saç modelleridir. Bu saç modelini tercih ettiğiniz vakit duak takmadan şık bir gelin tokası ile saç modelinizi destekleyebilirsiniz.
Bombeli at kuyruğu modeli:
Yandan ayrılmış olarak oluşturulan bu saç modelinde ise özellikle yaka kısmı açık gelinlik modelleri tercih edlmekte. Bombeli saç modeli ise daha çok kısa boylu gelinler için uygulanmaktadır.

Sıkı toplanmış at kuyruğu modeli:
Hakim yaka gelinlik modelleri tercihimiz ile harika bir bütün oluşturan bu saç modeli tüm dikkatleri üzerine çekmenizi sağlamaktadır.

Kabarık at kuyruğu modeli:
İnce telli saç yapıları için tercih edilen bu saç modeli straplez gelinlik modelleri için idealdir. Saç yapısı kısa ve az olan gelin adaylarına postiş ile eklemeler yapılabilmektedir.

Taçlı at kuyruğu modeli:
Taç uygulaması ile at kuyruğu modeli oluşturduktan sonra detaylandırılan bu saç modeli alnı açık ve geniş olan gelin adaylarınca tercih edilmektedir. Yine uygulamada taç kullanıldığı için duvak takmanız gerekmemektedir.