Gelin Tacı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Evlilik her genç kızın en büyük hayallerinden biridir. Bu özel günde gelinlik seçiminden ayakkabıya, saç modelinden makyaja kadar her detay en ince ayrıntısına kadar düşünülür. Eşsiz bir güzelliğe sahip olmak isteyen gelin adaylarının en dikkat etmesi gereken ayrıntılardan birisi de gelin tacıdır. Gelinleri göz kamaştıran bir güzelliğe kavuşturan gelin tacı mükemmel bir gelin olmak için vazgeçilmezler arasında yer alır. Peki gelin tacı seçimi nasıl yapılmalıdır?

  • Gelin tacı seçiminde öncelikle düğün konsepti göz önünde bulundurulmalıdır. Otel düğünü mü, kır düğünü mü, plaj konsepti mi yoksa salon düğünü mü yapacaksınız? Konsept belirlendiğinde gelin tacı modeline karar vermek de kolaylaşacaktır.
  • Gelinlik modeli ve gelin saçı modeli de taç seçiminde en önemli etkendir. Prenses model bir gelinlik için taşlı ya da incili modeller tercih edilebilirken, kır düğünü için yapılacak salaş bir saç modeline çiçekli taçlar daha hoş bir hava katmaktadır.
  • Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise mevsimdir. Mevsime uygun taç seçimi yapıldığında konsepte uyum daha da artacaktır. Sonbahar düğününde rengarenk çiçeklerle süslenmiş bir taç kullanmak elbette ki hoş bir görünüm yaratmayacaktır.

Gelin Tacı Modelleri

Salaş bir saç modeli ile sonbahar düğünleri için kullanabileceğiniz süslemeli gelin tacı modeli doğallığınızı ön plana çıkaracaktır. Gelin tacı seçimi yaparken bu modelde olduğu gibi zarif bir taç modeline yakışır hafif bir makyaj tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Plaj düğünü için salaş bir saç modeli tercih ediyorsanız yandan çiçekli bir taç modeli ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Abartıdan hoşlanan gelin adayları için taşlı ve süslemeli bir gelin tacı seçimi idealdir. Özellikle gelinliğinizin modeli ile uyumlu taşlar tercih ederseniz seçiminizi doğru yapmış olacaksınız.

Prenses tacı modellerini düz gelinlik modelleriyle de tercih edebilirsiniz. Özellikle gelinliğinizin sadeliği ile bütünleşecek bir prenses tacı ile tarzınıza hafif bir hava katmanız mümkündür.

Son yıllarda moda olan saç aksesuarlarını gelin tacı olarak tercih edebilirsiniz. Salaş saç modelleri için tercih edebileceğiniz taşlı ve çiçek modelli taçlar saçınızın arkadan görünümünü son derece şık bir stile kavuşturuyor.

Gerek sonbahar konseptine, gerekse kır düğününe tercih edebileceğiniz yapraklı taç modelleri özellikle geçtiğimiz sezonun en beğenilen gelin tacı modellerinden olmuştu.

Gelin tacı seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında belki de en önemlisi kendi zevklerinizdir. Renk ya da model konusunda alışılmışın dışında çıkarak sadece kendi zevklerinizi de ön plana çıkarabilirsiniz.

Dağınık topuz modelleri ile kullanabileceğiniz süslemeli gelin tacı modelleri ile oldukça havalı bir gelin olmayı başarabilirsiniz. Gold gelin tacı ve aksesuarların birkaç sezondur trend olduğunu belirtmeden geçmeyelim.