Mezuniyet Abiyesi Seçimine Dikkat!

Her bayan giyime önem verir. Heleki kendileri için önem arz eden günlerde… Öğrenim gören genç kızların mezuniyet gecelerinde seçtikleri abiyeleri ilgi çekici,akıllarda kalıcı aynı zamanda sadeliğinden ödün vermemelidir.
Bunu yapabilmek için ilk olarak renk seçimi çok önemlidir.Ten rengine, saç rengine ve mezuniyeti yapılacağı ortama uygun ayrıca göz yoran renk cümbüşünden uzak renkler tercih edilmelidir.Daha sonra vücut tipine uygun abiyeler tercih edilmelidir.Vücut kusurlarını örten,boy kısalığına ve uzunluğuna uygun abiyeler seçilmelidir.Ayrıca tercih edilen abiyeniz modaya uygun özelliklere de sahip olması gerekir. Yalnız bu konuya dikkat ederken özgün modeller seçmeye özen gösterilmelidir.Çünkü hiçbir kız mezuniyetinde “pişti” olmak istemez.Özgün bir model için iyi bir terziye aklınızdaki modeli diktirmenizi öneririm.Daha sonra seçim yaparken bayan öğrencilerin yaşlarına uygun tarzda abiyeler seçmesi öneririm. Çünkü her bayan kendi yaşında güzeldir yapmacık olmaya lüzum yok.
Mezuniyet kıyafetinizde önemli bir nokta ise seçmiş olduğunuz abiyeye uygun takı, çanta ve ayakkabı seçimdir.Eğer abiyeniz olması gerekenden çok daha sade ise takıların daha gösterişli, ayakkabıların ilgi çekici bir tarzda ve çantanızında ayakkabıları uygun tarzda olması lazım gelir. Fakat abiyenizi tek başına yeterli görüyorsanız ayakkabılarını olabildiğince sade, çantanın ise ayakkabıya uygun aynı sadelikte ve eğer abiyenize çok güveniyorsanız takı kullanmayabilirsiniz.
Eğer mezuniyetinizde kusursuz olmak istiyorsanız tavsiyelerime uymanızı öneririm.