Zümrüt Yeşili Abiye Modelleri 2015

Abiye denilince akla gelen temel renklerden olan zümrüt yeşili zerafetten yana olan, sadeliğin gücünü seven kadınların ilk tercihleri arasında yerini alıyor. Modası hiç geçmeyen joker bir renk olan zümrüt yeşili özellikle açık tenli hanımlara çok yakışmaktadır.

Abiye elbise seçerken dikkat edilmesi gereken kumaşın kalitesi zümrüt yeşili abiye modelleri içinde geçerli. Canlı bir renk olması nedeniyle kumaşın kalitesini öne çıkaran bu abiyelerde kötü bir kumaş hemen göze çarpacaktır. Eğer düğün yada nişana gidiyorsanız saten yada polyerster kumaşlarını seçmenizi öneririz. Toplantı, yemek gibi daha resmi bir davete gidecekseniz şifon yada ipek daha yerinde bir tercih olacaktır.

Zümrüt yeşili abiye modelinin bir çok ton ve modelde alternatifleri bulunmaktadır. Gideceğiniz yer ve zamana göre alacağınız abiye tonuna dikkat etmeniz şıklığınızı tamamlayacaktır. Açık havada olacağınız bir yere davetliyseniz koyu zümrüt yeşili abiye tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bununla beraber Kapalı alanlarda ise açık tonlarda seçmeniz yerinde olacaktır.

Davetlerde şık görünmek cesaretli olmaktan geçiyor. Abiyenizin modeli sizi en iyi yansıtan etken olduğu için kesinlikle dikkatli tercih yapmalısınız. Vücudunuza güveniyorsanız tek omuz yada geometrik desenli abiyeleri giymekten kaçınmayın. Abiyelerinizde vücut hatlarınızı ince ve naif gösterecek modelleri deneyin. Özellikle zayıf olan hanımlar için straplez yada balık etek formlu abiye modelleri ideal bir seçim olacaktır.